Specjalistyczny kurs języka angielskiego dla pracowników placówek medycznych

Zapraszamy na specjalistyczny kurs języka angielskiego przygoto­wany w szczególności dla osób wykonujących zawody medyczne (m.in.: pielęgniarek, lekarzy, personelu pomocniczego).

Celem kursu jest przygotowanie do swobodnego porozumiewania się z pacjentem i komunikacji w sytuacjach typowych dla środowiska szpitalnego. Kurs prowadzony będzie przez wieloletniego lektora języka angielskiego dla środowisk medycznych.

  • Zajęcia w małych grupach: max 12 osób.
  • Zajęcia dwa razy w tygodniu (po 3 godziny lekcyjne)w dogodnych godzinach popołudniowych.

Kurs języka angielskiego dla pielęgniarek / lekarzy – poziom podstawowy

Kurs obejmuje 160 godzin nauki i ma na celu przygotowanie słuchaczy do porozumiewania się z pacjentem angielskojęzycznym na poziomie komunikatywnym (A1/A2). Słuchacze poznają podstawowe zwroty i wyrażenia, konstrukcje gramatyczne i zasady wymowy. Słownictwo ogólne zostanie wzbogacone elementami języka specjalistycznego umożliwiającymi komunikację w sytuacjach typowych dla środowiska szpitalnego. Priorytetowo zostanie potraktowana umiejętność mówienia i rozumienia, a także opanowanie słownictwa koniecznego do nawiązania kontaktu z pacjentem.

Planowana data uruchomienia kursu: druga połowa listopada 2016 r.

Cena kursu: 1600 zł (10 zł/godz.) – opłata jednorazowa lub systemie ratalnym:

  • dwie raty po 850 zł każda (druga rata płatna po 60 godz. zajęć),
  • trzy raty po 600 zł każda (druga rata płatna po 40 godz. zajęć, trzecia po 80 godz. zajęć),
  • cztery raty po 500 zł każda (druga rata płatna po 40 godz. zajęć, trzecia po 80 godz. zajęć, czwarta po 120 godz. zajęć)

Kurs języka angielskiego dla pielęgniarek / lekarzy – poziom średnio-zaawansowany

Kurs obejmuje 120 godzin nauki i ma na celu przygotowanie słuchaczy do porozumiewania się z pacjentem angielskojęzycznym na poziomie średnio-zaawansowanym (A2/B1). Po wstępnym etapie nauki obejmującym głównie konwersacje na tematy ogólne, słuchacze skupią się na języku specjalistycznym. Celem zajęć jest przygotowanie kursantów nie tylko do nawiązania kontaktu z pacjentem ale również do udzielania fachowych porad, objaśniania procedur i prowadzenia rozbudowanej rozmowy na tematy ściśle medyczne (m.in. symptomy i nazwy chorób, leki i ich dawkowanie, aparatura medyczna i jej obsługa, rodzaje zaburzeń i chorób psychicznych, odżywianie i nadwaga). Nacisk zostanie położony przede wszystkim na umiejętność mówienia i rozumienia.

Planowana data uruchomienia kursu: druga połowa listopada 2016 r.

Cena kursu: 1200 zł (10 zł/godz.) – opłata jednorazowa lub w systemie ratalnym:

  • dwie raty po 700 zł każda (druga rata płatna po 60 godz. zajęć),
  • trzy raty po 500 zł każda (druga rata płatna po 40 godz. zajęć, trzecia po 80 godz. zajęć).

Zapisy na kurs

Zgłoszenia na kurs prosimy nadsyłać na adres: csik@wszia.edu.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 84 677-67-76. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, preferowanego poziomu kursu oraz preferowanych dni tygodnia (np. wtorek, sobota) i godziny rozpoczęcia kursu (np. 16.00).

Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada br.

Kurs na obu poziomach prowadziła będzie Pani Magda Mielnicka, wieloletni lektor języka angielskiego, specjalizujący się w terminologii medycznej.

Uruchomienie kursu na danym poziomie uzależnione jest od zebrania grupy językowej. Do przystąpienia do kursu nie jest wymagana praca w branży medycznej ani wykształcenie medyczne. Na kurs zapraszamy również osoby spoza środowiska medycznego.